Videotvorba

všetkých žánrov

Prečo video?

Zrak

Zrakom absorbujeme väčšinu informácií – celých 83%.

Sluch

Sluchom dostávame ďalších 11% všetkých informácií

Video

Video dokonale kombinuje obidva tieto zmysly

Ideálna kombinácia

Kombinácia vizuálnych a akustických informácií sa inde nenachádza

Ostatné média

Ostatným reklamným médiám chýba nejaké kritérium

Emócie

Televízia ľahko prenáša obsah a oslovuje spotrebiteľov na emocionálnej úrovni

Mediálne stratégie treba zamerať tak, aby reklamné oznámenie dosiahlo správny program, v správny čas, správneho diváka a teda vašich zákazníkov.

Produkčné štúdio s históriou od roku 1994

Viva Studio vzniklo v roku 1993 a patrí medzi produkčné spoločnosti s najdlhšou tradíciou, ako jedno z prvých súkromných televíznych štúdií na Slovensku. Ponúka kompletný servis pri výrobe audiovizuálnych programov: reklama, film, televízne relácie, záznamy z podujatí. Výsledky práce spoločnosti sú určené najmä pre televízne vysielanie.

Viva Studio je matkou City TV, ktorá prevádzkuje TV Bratislava.

Naše poslanie

Naším poslaním je poskytovať individuálny a jedinečný servis pre svojích klientov, s využitím vysoko kvalifikovaných odborníkov, na základe výbornej znalosti televízneho tvorivého prostredia, s využitím  modernej techniky a efektívnych metód pri produkcii.

Sme progresívni v oblasti výroby televíznych formátov, technických zariadení, tiež podporujeme klientov pri  prezentácií výsledkov spolupráce.

Naša vízia

Viva studio, ako stabilný člen televíznej branže, sa stať znova lídrom v oblasti tohoto podnikania. Chceme byť najlepšou voľbou pre zákazníkov v oblasti výroby TV programov, založenou na pridanej hodnote a individuálnom prístupe.

Náš profesionálny tím chce kvalitnou tvorbou obsahu prispievať k úspechu našich klientov.

Náš príbeh

Viva Studio, ako dodávateľ televíznej objednávkovej tvorby a záznamov z podujatí, je jeden z piatich najvýznamnejších subjektov vo filmovej  a televíznej produkcii na Slovensku. Uvádza to Ministerstvo kultúry vo svojom dokumente Správa o stave a potenciáli kreatívneho priemyslu na Slovensku (strana 55) ako výsledok svojho prieskumu trhu 2016.

 • Spoločnosť Viva Studio vznikla v roku 1993 v čase, keď na Slovensku existovala iba STV. Boli to začiatky súkromného podnikania vo sfére filmu, reklamy a televíznej tvorby.

  Založili sme medzi prvými na Slovensku televízne štúdio. Už vtedy sme disponovali kompletným technologickým reťazcom profesionálnych TV zariadeni vo formáte Betacam SP. Boli to špičkové zariadenia v celosvetovom meradle, horúce novinky spoločnosti Sony. Okrem kamier a betacamových strižní sme mali v tej dobe ojedinelé zariadenia: kamerový žeriav  Jimmi Jib, steadycam a počítačovú grafiku Emily Dubner.

  Vďaka tomu sme sa hneď  zaradili medzi najvýznamnejšie spoločnosti v tejto oblasti. Spolupracovali sme s najlepšími kameramanmi, strihačmi a režisérmi na Slovensku.

  Študio bolo spolupracovníkom dodnes úspešných komerčných televíznych staníc, ale aj svedkami zániku odvážnych TV projektov : VTV, TV Luna, Nautik . Trh podnikania v televíznej produkcii pozná dôverne ako aj množstvo televíznych profesionálov.

  Zakladatelia celú svoju profesionálnu kariéru venovali televízií. Nešli do neznáma v oblasti čo televízia organizačne a finančne potrebuje. Ing. Silvester Ernek bol pôvodne strihačom v STV – profesia bola v minulosti vnímaná významnejšie ako dnes, strihali sa umelecky hodnotné diela. Ing. Mária Urlandová vyštudovala dnešnú FEI STU a bezprostredne po jej skončení, už popri podnikaní, ukončila aj Národohospodársku fakultu VŠE. Venuje sa najmä ekonomike, obchodu, dramaturgii a programu.

 • Začali sme poskytovať servis pre STV, zahraničné televízne stanice, pre filmových producentov a reklamné agentúry.
  Keď v roku 1995 začala vysielať prvá súkromná stanica VTV, stala sa tiež našim klientom na niekoľko rokov svojho pôsobenia.
  Okrem toho sme obslúžili aj ostatných klientov ako STV, ČT, Nova, Prima, ARD, reklamné a produkčné agentúry, ktoré v tom čase existovali.

 • V roku 1996 začala vysielať TV Markíza a štúdio zahájilo pravidelnú intenzívnu spoluprácu. 2 mesiace pred začiatkom vysielania Viva Studio poskytovalo servis pri školení budúcich redaktorov a moderátorov, onedlho uvádzalo do života známe relácie ako Smotánka, V tieni, Aha, Deka.

  Neskôr na kľúč naša spoločnosť vyrábala reláciu Motoráma a príspevky do relácií Paľba a Lampáreň. Spolupráca existovala na dennej báze existovala viac ako 10 rokov, kým sa nestali televízie sebestačné technologicky aj v postprodukcii. Okrem toho sa štúdio venovalo produkcii dokumentárnych a prezentačných filmov, reklám a postprodukčnému servisu.

  Medzi najväčších klientov patrili TV Markíza, Prima, Forza, Film Factory (Tucet), Oliver Andráši (Aj múdry schybí, Dereš, Bonzáčik) a množstvo iných. Štúdio vyrábalo aj hudobné relácie Sedmička a XXL (vysielané v STV). Niekoľko rokov vyrábalo aj dabing celovečerných filmov, ktoré dodnes vysiela STV.

 • Medzi prvými na Slovensku sme zakúpili nelineárne strihové pracovisko AVID Média Composer,
  ktorý stále patrí medzi najdokonalejšie strihové systémy.

  V roku 1996 sme založili jednu z prvých lokálnych staníc na Slovensku – Miestne vysielanie Petržalka. Spolupráca s miestnym úradom Petržalka trvala necelý rok, pretože sa rozhodli založiť svoju televíziu. (Dnes už neexistuje.)

 • V priebehu ďalších 10. rokov  sme poskytovali produkčný a postprodukčný servis pre rôznych klientov. Vyrábali sme dokumentárne filmy a reklamné spoty.

  Medzi klientov patrili TV Markíza, Prima, Forza, Film Factory, Oliver Andráši (Aj múdry schybí, Dereš, Bonzáčik) a množstvo iných. Vyrábali sme hitparády Sedmička a XXL (vysielané v STV). Niekoľko rokov sme denne vyrábali aj dabing celovečerných fimov, ktoré dodne vysiela RTVS.

  Niekoľko rokov sme spolupracovali s MAC TV, ktorá vtedy mala prevádzkové priestory v našej budove v Petržalke. Neskôr sme spolupracovali aj s TV Joj pri výrobe relácií Kurnikšopaholubník a Riskuj.

 • Pre Viva Studio bol rok 2006 veľkým úspechom, keď sa po 10. rokoch čakania dočkalo možnosti realizovať regionálnu TV a to celomestskú. Pre účely získania licencie a prevádzkovania televízie bola založená nová spoločnosť, kde je 100% vlastníkom spoločnosť Viva Studio, s.r.o.

 • Viva Studio spolupracuje zo spoločnosťami SMG a Mediashop, významnými teleshopingovými spoločnosťami, ktoré vysielajú spoty pre desiatky TV staníc v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku. Okrem toho poskytujeme postprodukčný servis pre rôzne agentúry.

  Tu začína nový príbeh:  www.tvba.sk

Video formáty

Filmy
Spoty
Televízna tvorba
Štúdio & prenájom

Naša práca

Realizujeme rôzne audiovizuálne projekty, najmä produkty určené pre klasické televízne vysielanie.
Pri tejto činnosti vychádzame z praktických mnohoročných skúseností na televíznom poli, znalostí problematiky a neposlednom rade sa opierame i o osobné kontakty v tvorivom prostredí.

Ponúkame kompletný servis pri výrobe TV programov, filmov a reklám

KREATÍVNY KONCEPT

VYPRACOVANIE SCENÁRA

VÝBER TVORIVÉHO A REALIZAČNÉHO ŠTÁBU

NAKRÚCANIE

POSTPRODUKCIU

ODOVZDANIE DIELA

Podľa vašich predstáv a nápadov

Či už v dĺžke filmu alebo v zmysle celkového vzhľadu a pocitu z hudby. Či už klasický alebo moderný strih – pri brífingu si objasníme, ako môžete čo najlepšie dosiahnuť svoje komunikačné ciele a scenár upravíme podľa potreby. Počas výroby plne reagujeme na vaše želania a požiadavky.

Naše referencie

Tu uvádzame vybrané staršie projekty a referencie. V minulosti sme sa venovali najmä tvorbe pre celoplošné televízie, vrátane zahraničných.
Skúsenosti máme s tvorbou každého druhu: TV
programy na kľúč, postprodukcia – i hraných filmov, prenájom Jimmi Jib-u, steadycamu, strihové pracoviská Avid, kamery Betacam SP, grafické animácie a zvučky, dabing celovečerných filmov, zvuková postprodukcia videí, reklama: spoty, teleshopping – hrané formy, dokumentárne a propagačné filmy, videoklipy pre hudobné kapely a záznamy podujatí na niekoľko kamier. Každý projekt bol a je pre nás výzvou.

  • Programy pre TV Bratislava : kompletný program, 2500 minút mesačne od roku 2007
  • Čierny Peter (investigatívna publicistika, 2006,TA3)
  • Prvá láska (zábavný program, STV 2002)
  • Paľba, Lampáreň (reportáže pre TV Markíza, redaktor: Anton Adamčík)
  • Fun Station (52 dielov tanečného seriálu)
  • Motoráma (Markíza 1996-1998, moderátorka : Oľga Valentová)
  • RTG (televízia VTV 1996)
  • Expo Zaragóza 2008, film na svetovú výstavu, kamera: Jozef Bábik, réžia: Ján Tóth
  • See you in Bratislava 2008, HM SR, réžia: Vladimír Krajňák
  • Sľuk – Strom, Čarovné divadlo
  • Radošínske naivné divadlo
  • Chemko Strážske
  • Slovakofarma I.,II., réžia:Juraj Ploskuňák
  • Cukos Sládkovičovo, réžia:Juraj Ploskuňák
  • Západoslovenské lesy, kamera a réžia: Milan Homolka
  • OFZ Trading I. a II,III, réžia kamera: Jozef Bábik
  • Kúpele Rajecké Teplice
  • Kúpele Piešťany
 • Filmy
  Fine gold , The turning , Všetko alebo nič, Chladné potešenie , Azyl, Cherry, Superpes, Dotyk divokých koní Čas vlka, Vystrašení, Medzi láskou a zemou, Zostaňme spolu, All of it, Malý Stuart, Astonished, Company man, Východ je východ, Bosk na rozlúčku, Francesco 1, 2, Záblesky, Chlapci z ulice, Domov sa nevrátim, Kamaráti z detstva, Hlboké vody, Návrat, Frank a Jessie, Seržantka 1,2, Zákony nádeje, Zakázaná láska, Colditz 1,2,Merlin.

  Seriály
  Helene West , Dobré ráno Martin, Thibautovci , 10. kráľovstvo.

 • Dabing spotov : z angličtiny, nemčiny do slovenčiny a naopak zo slovenčiny do cudzieho jazyka najmä do nemčiny a poľštiny i maďarčiny.

  Spoty (pre JML, Mediashop, WS International, Studio Moderna…)

  Amazing Mop 2011, Slide Slime 2011, Bona Cera 2011, AB circle Pro, AB ENERGIZER, AB FLEX, VIANOČNE HRAČKY, POKEMON, RYBA BILLY, TOUCH ME LAMPE, PLUG AND PHONE , MUSTER CUTTER, MOLICARE MOBILE, HITY VÁŠHO MLÁDI, AIR STOP, TINI BRUSCH, BIOSTEINSTUTTENMILCH, ROBO JUICER, FORMULA, BOOK, WASCHMACHINE, SAUNA BET, STEAM MOP, LEG SHAPPER, BODY WRAPPING, TISCHDECKE, MAGIC TABLE, PAPS, CLEENSKIN, RUYAN,INTIM X.

  • Buchbinder, reklamný spot pre požičovňu automobilov, február 2012
  • MS v Ľadovom hokeji 2011 – Horíme nedočkavosťou
  • BOF leasing – Čas na nové hračky, réžia: Miloš Volný, klient: BOF leasing, Kodak film
  • Chemolak, reklama na farby, hraný, réžia: Vladimír Krajňák
  • Pneumatiky Nicholtrakt, reklama na produkt
  • Pneumatiky Continental, reklama na produkt
  • LUNACO, reklama na nápoje a sirupy
  • Džínsy DALLAS, reklama na odevy, hraný, réžia Stanislav Bánovský
  • Jamieson, 2012
  • Colafit, 2012

  Reklamné spoty vysielali: STV, TV Markíza a TA3.

 • Nakrúcaniu, dabingu a úprave teleshoppingových spotov sa venujeme od roku 1996 (začiatky teleshopingu). Objednávateľmi boli Médiashop, WS International, Top shop, Studio Moderna, RTL shop, JML atď.

  Tituly hraných spotov pre Mediashop a WS International:

  AB ENERGIZER (réžia: M.Ježík) , AB FLEX (réžia: M.Ježík) , VIANOČNE HRAČKY (réžia: L. Očko), POKEMON (réžia: M.Ježík), RYBA BILLY (réžia: Ňunez) , TOUCH ME LAMPE (réžia: Ňunez), PLUG AND PHONE (réžia: M.Ježík), MUSTER CUTTER (réžia: M.Ježík), MOLICARE MOBILE (réžia: M. Volný), HITY VÁŠHO MLÁDI (réžia: M. Volný), AIR STOP (réžia: M. Volný), TINI BRUSCH (réžia: M. Volný), BIOSTEINSTUTTENMILCH (réžia: M. Volný), ROBO JUICER (réžia: M. Volný), FORMULA (réžia: M. Volný), BOOK (réžia: M. Volný), WASCHMACHINE (réžia: M. Volný), SAUNA BET (réžia: M. Volný), STEAM MOP , LEG SHAPPER (réžia: M. Volný), BODY WRAPPING, TISCHDECKE (réžia: M. Volný), MAGIC TABLE (réžia: M. Volný), PAPS (réžia: M. Volný), CLEENSKIN (réžia: M. Volný), RUYAN (réžia: M. Volný), INTIM X (réžia: M. Volný).

  V niektorých spotoch účinkoval aj najznámejší teleshoppingový kráľ a náš klient Horst Fuchs (pán  náušničkou).

  Okrem výroby spotu sme vyrábali rôzne verzie spotov, jazykové mutácie a pripravovali spoty pre množstvo rôznych televízií po celej Európe.

  • Zimný štadión Ondreja Nepelu, (2011, réžia: Martin Čukan, TV Bratislava)
  • Vilma Jamnická, (2007, réžia: Miloš Volný, TV Bratislava)
  • Cyprus 2011, réžia: Silvester Ernek, Martina Winogrocká
  • Dni Petržalky 2012
  • Klauzúry a prvé energetické vodné diela (2005,réžia / kamera: Jozef Bábik, odvysielané :TV Bratislava, Nautik)
  • Dolu Váhom (2000,réžia / kamera: Jozef Bábik, odvysielané : TV Bratislava, Nautik)
  • Hydraulická ochrana podzemných vôd (1999,réžia / kamera: Jozef Bábik, odvysielané: TV Bratislava, Nautik)
  • Srdcové zlyhávanie (2001, réžia: Jarmila Rusinková/ Jozef Bábik, odvysielané : STV, TV Bratislava)
  • Turčekovský vodovod a jeho premeny (2001,réžia / kamera: Jozef Bábik, odvysielané : TV Bratislava, Nautik)
  • Migréna (2001, réžia: Jarmila Rusinková/ Jozef Bábik, odvysielané : STV, TV Bratislava)
  • Originalita banskoštiavnických tajchov (1999,réžia / kamera: Jozef Bábik, odvysielané : TV Bratislava, Nautik)
  • Lýdia Eckhard (réžia: Vlado Balko)
  • Chronická obštrukčná choroba pľúc (2003, réžia: Jarmila Rusinková/ Jozef Bábik, odvysielané : TV Bratislava, STV)
  • Bolesti chrbtice (2002, réžia: Jarmila Rusinková/ Jozef Bábik, odvysielané : TV Bratislava, STV)
  • Netušená hrozba cholestorolu (2002, réžia: Rusinková, Bábik, odvysielané: TV Bratislava, STV)
  • Skleróza multiplex (2002, réžia: Jarmila Rusinková/ Jozef Bábik, odvysielané : STV, TV Bratislava)
  • V žiari pece (1996, réžia, kamera, strih : Vlado Krajňak, odvysielané : VTV)
  • Petržalka megasídlisko Európy (1996, réžia: A. Snopko, odvysielané : Petržalská TV, TV Bratislava)
  • Vianoce deťom (klasická animácia, 1999, réžia: Jarmila Rusinková, odvysielané : STV)
  • Život v rozprávke (klasická animácia, 2000, réžia: Jarmila Rusinková, odvysielané : STV)
  • Európska únia a my (klasická animácia, 2003, réžia: Rusinková, odvysielané : STV)
  • Kam ťa droga dovedie (klasická animácia, 2002, réžia: J.Rusinková, odvysielané : STV)
  • Zvučky relácií pre televíziu VTV, 1994
  • Pokušenie svätého Antona (réžia: Laco Halama, postprodukcia)
  • Zo života Dona Chuana (réžia: Roman Polák, postprodukcia)
  • Stolček prestri sa! (Atan, postprodukcia)
 • TV programy

  • Paľba (TV Mrkíza)
  • Lampáreň (TV Markíza)
  • V tieni (TV Markíza)
  • Aj múdry schybí (Hatrick, TV Markíza)
  • Dereš (Hatrick, TV Markíza)
  • Cestoviny (TV Markíza)
  • Bonzáčik (Hatrick, TV Markíza)
  • Tucet (Film Factory, TV Markíza)
  • Smotánka (Markíza)
  • Hitparáda Sedmička (Forza, /STV)
  • Hitparáda XXL (STV)
  • Teleráno (Markíza)
  • Kurnikšopaholubník (TV JOJ)
  • Páli Vám to (TV JOJ)
  • Spravodajstvo a šport (TV Markíza)
  • Pravidelné spravodajstvo ČT, Nova, Prima, Duna TV
  • Miss Univerzity 2010, 2011,2012
  • Miss Bratislava 2011, 2009, 2010
  • Dance show 2009,2010, 2011,2012
  • TV kvíz Poznaj Staré Mesto 2011
  • Oceňovanie osobností BSK 2010
  • Koncert Peci Uherčík a ROCK and ROLL Gang
  • Koncerty : Miro Žbirka, Laco Lučenič 2000
  • Televízne programy Bonzáčik, Dereš, Aj múdry schybí
  • Zjazd ZMOS 1998 , výstup strihového systému bol napojený na monitorovacie steny.
  • Siemens 1996, otvorenie nových firemných priestorov. V ktorejkoľvek miestnosti mohli účastníci sledovať na veľkoplošných obrazovkách ostatných hostí, kultúrny program, reklamné šoty a dokumenty o histórii spoločnosti.
  • Majstrovstvá Európy v rock and rolle 1996 v ŠH na Pasienkoch, program mohol byť už na druhý deň odvysielaný v zahraničí. Realizovali sme záznam z podujatí snímaný na niekoľko kamier, ktorý sme strihali „naživo“. Výsledný produkt na nosiči Betacam sme zhotovili prakticky v reálnom čase. Vlastná technológia nám tak umožnila nahradiť externý prenosový voz.


Spolupracovali sme