Produkčné štúdio s históriou

Viva Studio vzniklo v roku 1993 a patrí medzi produkčné spoločnosti s najdlhšou tradíciou, ako jedno z prvých súkromných televíznych štúdií v SR.
Ponúka kompletný servis pri výrobe audiovizuálnych programov: reklama, film, televízne relácie, záznamy z podujatí.
Výsledky práce spoločnosti sú kvalitatívne určené pre TV vysielanie.

Viva Studio je matkou City TV, ktorá prevádzkuje televízny kanál TV Bratislava.

Naše poslanie

Naším poslaním je poskytovať individuálny a jedinečný servis pre svojich klientov, s využitím vysoko kvalifikovaných odborníkov, na základe výbornej znalosti televízneho tvorivého prostredia, s využitím modernej techniky a efektívnych metód pri produkcii.

Sme progresívni v oblasti výroby televíznych formátov, technických zariadení, podporujeme klientov pri prezentácií výsledkov spolupráce.

Naša vízia

Viva studio, ako stabilný člen televíznej branže, sa stať znova lídrom v oblasti tohoto podnikania. Chceme byť najlepšou voľbou pre zákazníkov v oblasti výroby TV programov, založenou na pridanej hodnote a individuálnom prístupe.

Náš profesionálny tím chce kvalitnou tvorbou obsahu prispievať k úspechu našich klientov.

Náš príbeh

 • Spoločnosť Viva Studio vznikla v roku 1993 v čase, keď na Slovensku existovala iba STV. Boli to začiatky súkromného podnikania vo sfére filmu, reklamy a televíznej tvorby.

  Založili sme medzi prvými na Slovensku televízne štúdio. Už vtedy sme disponovali kompletným technologickým reťazcom profesionálnych TV zariadeni vo formáte Betacam SP. Boli to špičkové zariadenia v celosvetovom meradle, horúce novinky spoločnosti Sony. Okrem kamier a betacamových strižní sme mali v tej dobe ojedinelé zariadenia: kamerový žeriav  Jimmi Jib, steadycam a počítačovú grafiku Emily Dubner.

  Vďaka tomu sme sa hneď  zaradili medzi najvýznamnejšie spoločnosti v tejto oblasti. Spolupracovali sme s najlepšími kameramanmi, strihačmi a režisérmi na Slovensku.

  Študio bolo spolupracovníkom dodnes úspešných komerčných televíznych staníc, ale aj svedkami zániku odvážnych TV projektov : VTV, TV Luna, Nautik . Trh podnikania v televíznej produkcii pozná dôverne ako aj množstvo televíznych profesionálov.

  Zakladatelia celú svoju profesionálnu kariéru venovali televízií. Nešli do neznáma v oblasti čo televízia organizačne a finančne potrebuje. Ing. Silvester Ernek bol pôvodne strihačom v STV – profesia bola v minulosti vnímaná významnejšie ako dnes, strihali sa umelecky hodnotné diela. Ing. Mária Urlandová vyštudovala dnešnú FEI STU a bezprostredne po jej skončení, už popri podnikaní, ukončila aj Národohospodársku fakultu VŠE. Venuje sa najmä ekonomike, obchodu, dramaturgii a programu.

 • Začali sme poskytovať servis pre STV, zahraničné televízne stanice, pre filmových producentov a reklamné agentúry.
  Keď v roku 1995 začala vysielať prvá súkromná stanica VTV, stala sa tiež našim klientom na niekoľko rokov svojho pôsobenia.
  Okrem toho sme obslúžili aj ostatných klientov ako STV, ČT, Nova, Prima, ARD, reklamné a produkčné agentúry, ktoré v tom čase existovali.

 • V roku 1996 začala vysielať TV Markíza a štúdio zahájilo pravidelnú intenzívnu spoluprácu. 2 mesiace pred začiatkom vysielania Viva Studio poskytovalo servis pri školení budúcich redaktorov a moderátorov, onedlho uvádzalo do života známe relácie ako Smotánka, V tieni, Aha, Deka.

  Neskôr na kľúč naša spoločnosť vyrábala reláciu Motoráma a príspevky do relácií Paľba a Lampáreň. Spolupráca existovala na dennej báze existovala viac ako 10 rokov, kým sa nestali televízie sebestačné technologicky aj v postprodukcii. Okrem toho sa štúdio venovalo produkcii dokumentárnych a prezentačných filmov, reklám a postprodukčnému servisu.

  Medzi najväčších klientov patrili TV Markíza, Prima, Forza, Film Factory (Tucet), Oliver Andráši (Aj múdry schybí, Dereš, Bonzáčik) a množstvo iných. Štúdio vyrábalo aj hudobné relácie Sedmička a XXL (vysielané v STV). Niekoľko rokov vyrábalo aj dabing celovečerných filmov, ktoré dodnes vysiela STV.

 • Medzi prvými na Slovensku sme zakúpili nelineárne strihové pracovisko AVID Média Composer,
  ktorý stále patrí medzi najdokonalejšie strihové systémy.

  V roku 1996 sme založili jednu z prvých lokálnych staníc na Slovensku – Miestne vysielanie Petržalka. Spolupráca s miestnym úradom Petržalka trvala necelý rok, pretože sa rozhodli založiť svoju televíziu. (Dnes už neexistuje.)

 • V priebehu ďalších 10. rokov  sme poskytovali produkčný a postprodukčný servis pre rôznych klientov. Vyrábali sme dokumentárne filmy a reklamné spoty.

  Medzi klientov patrili TV Markíza, Prima, Forza, Film Factory, Oliver Andráši (Aj múdry schybí, Dereš, Bonzáčik) a množstvo iných. Vyrábali sme hitparády Sedmička a XXL (vysielané v STV). Niekoľko rokov sme denne vyrábali aj dabing celovečerných filmov, ktoré dodnes vysiela RTVS.

  Niekoľko rokov sme spolupracovali s MAC TV, ktorá vtedy mala prevádzkové priestory v našej budove v Petržalke. Neskôr sme spolupracovali aj s TV Joj pri výrobe relácií Kurnikšopaholubník a Riskuj.

 • Pre Viva Studio bol rok 2006 veľkým úspechom, keď sa po 10. rokoch čakania dočkalo možnosti realizovať regionálnu TV a to celomestskú. Pre účely získania licencie a prevádzkovania televízie bola založená nová spoločnosť, kde je 100% vlastníkom spoločnosť Viva Studio, s.r.o.

 • Pokračujeme vo výrobe teleshoppingu, reklamy a dabingu. Prestali sme vyrábať pre celoplošné stanice, vyrábame pre seba.