História spoločnosti

1993

Vznik Viva Studio ako jedno z prvých súkromných štúdií na Slovensku

Spoločnosť Viva Studio vznikla v roku 1993, v čase, keď na Slovensku existovala iba Slovenská televízia. Boli to začiatky súkromného podnikania vo sfére filmu, reklamy a televíznej tvorby.

Založili sme jedno z prvých televíznych štúdií na Slovensku. Už vtedy sme disponovali kompletným technologickým reťazcom profesionálnych TV zariadeni vo formáte Betacam SP. Boli to špičkové zariadenia v celosvetovom meradle, horúce novinky fy Sony.

Okrem kamier a betacamových strižní sme mali v tej dobe ojedinelé zariadenia ako  kamerový žeriav  Jimmi Jib, steadycam a počítačovú grafiku Emily Dubner. Vďaka tomu sme sa hneď  zaradili medzi najvýznamnejšie spoločnosti v tejto oblasti.Spolupracovali sme s najlepšími kameramanmi, strihačmi a režisérmi na Slovensku.


1995

Spolupráca s novovzniknutou VTV

Začali sme poskytovať servis pre STV, zahraničné televízne stanice, pre filmových producentov a reklamné agentúry. Keď v roku 1995 začala vysielať prvá súkromná stanica VTV, stala sa tiež naším klientom na niekoľko rokov. Okrem toho sme obslúžili aj ostatných klientov ako STV, ČT, Nova, Prima, ARD, reklamné a produkčné agentúry, ktoré v tom čase existovali.


1996

Začiatok spolupráce s TV Markíza

V roku 1996 začala vysielať TV Markíza a  zahájili sme pravidelnú intenzívnu spoluprácu, ktorá trvala viac ako 10 rokov. Vývoj tento stanice sme mali možnosť sledovať od jej počiatkov.  2 mesiace pred začiatkom vysielania sa vo Vive „školili" budúci redaktori a moderátori, onedlho sme „štartovali" relácie ako Smotánka, V tieni, Aha, Deka...Neskôr sme na kľúč vyrábali aj reláciu Motoráma a príspevky do relácií Paľba a Lampáreň.


Nákup nelineárneho strihového systému AVID

Medzi prvými na Slovensku sme zakúpili nelineárne strihové pracovisko AVID Média Composer, ktorý stále patrí medzi najdokonalejšie strihové systémy.

Založenie miestnej televízie v Petržalke

V roku 1996 sme založili jednu z prvých lokálnych staníc na Slovensku - Miestne vysielanie Petržalka. Spolupráca s miestným úradom Petržalka trvala necelý rok, pretože sa Miestný úrad rozhodol pre vlastnú televíziu. (Dnes už neexistuje.)


1997 - 2006

Produkcia filmov, reklám a postprodukčný servis

V priebehu ďalších 10. rokov  sme poskytovali produkčný a postprodukčný servis pre rôznych klientov. Vyrábali sme dokumentárne filmy a reklamné spoty.

Medzi klientov patrili TV Markíza, Prima, Forza, Film Factory (Tucet), Oliver Andráši (Aj múdry schybí, Dereš, Bonzáčik) a množstvo iných. Vyrábali sme aj hitparády Sedmička a XXL (vysielané v STV). Niekoľko rokov sme denne vyrábali aj dabing celovečerných fimov, ktoré vysielala STV.

Spolupracovali sme aj s MAC TV, ktorá mala istú dobu prevádzkové priestory v našej budove na Prokopovej ulici. Neskôr sme spolupracovali aj s TV Joj pri výrobe relácií Kurnikšopaholubník a Riskuj.


2007

Získanie licencie pre televízne vysielanie TV BRATISLAVA

V dnešnej dobe Viva Studio na dennej báze spolupracuje zo spoločnosťami SMG a Mediashop, významnými teleshopingovými spoločnosťami, ktoré vysielajú spoty pre desiatky TV staníc v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku. Okrem toho poskytujeme postprodukčný servis pre rôzne agentúry.Naša spoločnosť v r.2007 založila metropolitnú televíziu TV Bratislava.Viva Studio, s.r.o.

Viva Studio bolo založené v roku 1993. Patrí medzi produkčné spoločnosti s najdlhšou tradíciou na Slovensku.
Poskytuje kompletný servis pri výrobe audiovizuálnych programov:
reklama, film, televízne relácie,
záznamy z podujatí. Výsledky našej práce sú určené najmä pre televízne vysielanie.


tel: 421 2 63 834 715
0903 638 686
viva.studio@gmail.com

© Copyright Vivastudio | tvorba webu | tvorba eshopov
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam